Odvlhčení sklepa

Vlhkost ve sklepě u starších domů a na chalupě je většinou vysoká a má za příčinu tvorbu plísně, nepříjemného zápachu, opadávání omítek a dost často vlhkost vyleze až do obytného přízemí. Můžou se objevit trhliny, vybouleniny nebo i narušení statiky.

Pro odvlhčení sklepa zle udělat mnoho věcí. Pokud je ve sklepě studna, zle snižovat hladinu vody průběžným odčerpáváním vody. V okolí domu udělat drenáže a odvádět vodu od domu do kanálu nebo do sběrného místa. Odvětrávání sklepa. Izolace podlahy sklepa a vodorovné izolace ve zdivu. Instalace odvlhčovačů vzduchu. Odvlhčení elektro-fyzikální metodou.

 

Použití metody elektroosmózy, je ekologické, velmi levné a s nízkými náklady na provoz, bez zásahu do zdiva tak že velmi šetrné pro dům, jednoduché a nezatěžující pro majitele.

Při této metodě se musí vyloučit tlaková voda, která by působila na zdivo. Je lepší elektroosmózu kombinovat s odkopáním a izolací zdiva zvenku. Také je potřeba překontrolovat okapové svody, aby dešťová voda byla odvedena od domu. Odvlhčení sklepa funguje docela rychle a ve sklepě zůstane pořád příjemné klima na uskladnění ovoce a zeleniny.

Systém Atmosan je český výrobek a na přístroj dáváme záruku 5 let. Přístroje ECO HOME a ECO HOME PLUS, jsou za nejnižší ceny na trhu a náš technik Vám rád poradí s odvlhčením sklepa. Prohlídku Vašeho domu Vám provede zdarma. Více informací najdete na www.atmosan.com