Vlhkost a plísně

Mnoho z nás řeší problém s plísní ve svém domě nebo bytě. Někdo to řeší z důvodu ošklivých černých fleků na zdi a někdo to začne řešit až když někdo z rodiny onemocní. Zdravotních problémů kvůli plísni je mnoho. Může to začít rýmou, zánětem vedlejších nosních dutin, kašlem. Ale může to být i velmi vážné, jako třeba alergie, zánět průdušek, respirační onemocnění, astma. Plíseň může zapříčinit velmi vážné onemocnění.

Větrání někdy nestačí, aby se vyřešila vlhkost ve starém domě. Navíc dnešní trend zateplování domů a plastová okna kvůli úniku tepla způsobuje velmi často vznik plísně. Plíseň je druh houby, který má ráda vlhké prostředí kde potom roste a roste.

Jak s ní bojovat? Je potřeba častěji větrat, použít vhodnou chemii, která zničí plíseň. Můžete použít i speciální nátěry, který dokážou oddálit vznik plísně. Základem je mít suchý dům a pokud máte v domě špatné izolace proti vzlínavé vlhkosti anebo jsou už nefunkční, doporučujeme montáž našeho přístroje ATMOSAN ECO HOME, který je nejlevnější na trhu anebo silnější model ECO HOME PLUS.